fbpx
logo-final

בלש פרטי

השאירו פרטים לקבת שיחת ייעוץ ללא עלות

בלש פרטי

אנשים רבים חושבים שבלשים פרטיים הם אנשים ודמויות ששמורים רק לסרטים, כאלו שמככבים במותחנים האמריקאיים הגדולים ביותר ושהם לא באמת קיימים בישראל של 2023. אבל מה הייתם אומרים אם אמרנו לכם שגם היום יש לא מעט אנשים ברחבי הארץ שמחפשים את השירותים שאנשי המקצוע האלו יודעים להעניק?

אם הגעתם לעמוד הזה, סימן שגם אתם מחפשים את שירותיו של בלש פרטי מנוסה, או לפחות רוצים לקבל יותר מידע על עבודת הבלש. במידה וכל זה נכון עבורכם, כדאי שתמשיכו לקרוא. בהמשך העמוד תוכלו לקבל הצצה בלעדית לעבודותו של כל בלש פרטי ישראלי ולגלות מה הוא יכול לעשות עבורכם.

מי הוא בלש פרטי?

חוקר או בלש פרטי הוא למעשה איש מקצוע אשר מתמחה באיסוף מידע וראיות במטרה להגיע אל חקר האמת בנושא מסוים בעבור לקוחותיו. בדומה לבלש משטרתי, אשר כפוף למשטרת ישראל ועובד תחתיה ובהתאם לנהליה, הבלש הפרטי לרוב עובד כעצמאי או כחלק ממשרד חקירות כלשהו.

על מנת שאדם יוכל לעבוד באופן קבוע כבלש פרטי, עליו לעבור הכשרה מקיפה אשר בסופה הוא יקבל את רישיון החקירה הפרטית שלו מהמדינה. בנוסף, על כל בלש לעבור מבחן מאתגר מטעם משרד המשפטים הישראלי. חשוב לדעת כי בדומה לבעלי מקצוע אחרים, גם על הבלש הפרטי לחדש את הרישיון שלו מדי שנה, בכדי שהלקוחות שלו יוכלו להיות בטוחים שמדובר בבעל מקצוע אחראי שכדאי לעבוד איתו.

האם חוקי לשכור את שירותיו של בלש פרטי?

בוודאי שכן. הסרטים המוגזמים מעט של הוליווד מציגים את הבלש הפרטי כאדם שחי בצללים, כזה שהכדאיות של עבודתו מוטלת בספק, איש מקצוע שרק אנשים מפוקפקים ביותר שוכרים את שירותיו וכנותן שירות שצריך להסתיר מפני הציבור הרחב –

אבל במציאות? זה ממש לא כך.

בישראל של 2023 זה חוקי לחלוטין לשכור את שירותיו של כל חוקר פרט שתבחרו. כפי שפירטנו למעלה, המדינה עצמה היא זו שמכשירה את הבלשים ומפקחת על עבודתם השוטפת לאורך השנה, כך שממש לא מדובר בשירות צללים או שירות שצריך לפחד בכדי לשכור אותו. במידה ואתם מרגישים שיש אמת שמוסתרת מכם ואתם חייבים לגלות אותה בהקדם: בלש פרטי הוא איש המקצוע שיוכל לעזור לכם בצורה הטובה ביותר.

מה הבלש הפרטי יכול לעשות בשבילי?

על מנת שהבלש הפרטי יוכל להעניק לכם את השירות הטוב ביותר שלו, אתם צריכים לדעת מהו השירות שאתם רוצים לקבל. בישראל של 2023, בלשים פרטיים יכולים להעניק לכם מגוון רחב של שירותים, ביניהם:

  • ביצוע חקירות עסקיות
  • לאתר עבורכם מידע על אנשים שונים
  • לבצע חקירות ומעקבים אחר אנשים ספציפיים ( למשל אחר בן/ת זוג שנחשדים בבגידה)
  • לאתר עבורכם אנשים אשר חייבים לכם סכומי כסף שונים
  • לבצע בדיקות רקע על עברו על אדם מסוים (למשל אחר אדם שמתראיין למשרה רגישה)
  • ריגול עסקי
  • ביצוע חקירות בעולמות הנדל״ן

ועוד.

חשוב לזכור כי משרדי חקירות ובלשים פרטים שונים לעיתים יתמחו בסוגי חקירות או שירותים מסוימים, כך שחשוב לדעת מהו השירות שאתם רוצים לקבל ולחפש את בעל המקצוע הטוב ביותר לפי כך.

האם לבלש פרטי מותר לעבור על החוק?

לא, וזו נקודה שחשוב לשים עליה את הדגש. גם בלש פרטי, בדומה לבלש משטרתי או כל איש חוק אחר, מחויב למדינת ישראל ולחוקיה. בהתאם לכך, גם את עבודת הבילוש שלו הוא צריך לעשות בהתאם לחוקי מדינת ישראל ולתנאים המגבילים שהיא מציבה בכל הקשור לביצוע עבודות בילוש.

בשנת 1972 מדינת ישראל חוקקה חוק בשם ״חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה, 1972 (תשל״ב)״. חוק זה מפרט בצורה מאוד ברורה מה מותר ומה אסור לכל בלש פרטי לבצע במסגרת עבודתו, מהם גבולות הפעולה המותרים לו, למי מותר לעסוק במקצוע וכן הלאה. במידה וישנו בלש שאינו עומד בתנאים שהחוק מציב, ניתן לשלול ממנו את רישיון הבילוש שלו.

כדאי לדעת כי בלש פרטי יכול להציג את עצמו בפני מושאי החקירה בזהות בדויה, אך לא בזהות אשר מתחזה לבעל מקצוע או בעל כוח מסוים ( למשל להתחזות לרופא בכדי לקבל מהאדם הנעקב מידע רפואי רגיש ופרטי). בנוסף, במידה והחוקר הפרטי גילה כי התבצעה עבירה כלשהי במסגרת החקירה, הוא מחויב להעביר את הפרטים לכך אל גורמי המדינה הרלוונטיים.

כיצד לבחור פלש פרטי?

אחד הדברים שאנשים הכי מתקשים איתם הוא הבחירה בבעל המקצוע החשוב הזה. כיצד ניתן לדעת מי הוא האיש המתאים ביותר למשימה הרגישה שלכם? בכדי שתוכלו לבצע את ההחלטה המושכלת ביותר, הנה כמה פרמטרים שיכולים לעזור לכם להגיע להחלטה:

  1. לפי הניסיון שלו – אחד הדברים החשובים ביותר אצל כל בעל מקצוע הוא הניסיון שלו. ככל שבעל המקצוע מנוסה יותר, חווה יותר חוויות בעולם המקצועי ועבד עם כמה שיותר לקוחות: כך תוכלו להיות בטוחים שהוא מעניק לכם את השירות המדויק ביותר עבורכם. אל הפרויקט שלכם הוא יגיע עם כל הידע הנרחב שהוא צבר לאורך שנות עבודתו, ואתם תוכלו להנות משירותים מדויקים המבוצעים על הצד הטוב ביותר. אל תהססו לשאול את הבלש הפרטי שתפס לכם את העין בנוגע לשנות הניסיון שלו והעבודות שביצע בעבר, על מנת שתוכלו לקבל תמונה אמינה על עבודתו.
  2. לפי ההתמחויות שלו – ברגע שתדעו מהו השירות שאתם מחפשים, או מהי האמת שאתם רוצים לקבל, תוכלו לבחור את הבלש הפרטי שיעבוד עבורכם בצורה טובה יותר. מרבית הבלשים יודעים כיצד לבצע מגוון רחב של עבודות, אך ההמלצה היא להגיע לבלש שמתמחה בשירות הייחודי שאתם רוצים לקבל. מומלץ לשאול את הבלש בנוגע להתמחות שלו עוד לפני שאתם סוגרים חוזה עבודה וחותמים על כל הפרטים, על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את התמורה הטובה ביותר בעבור הכסף שאתם משלמים על העבודה. תוכלו ללמוד על ההתמחויות של בלשים ומשרדי חקירות רבים דרך האתרים שלהם.
  3. לפי ההמלצות שהוא מקבל – אולי תתפלאו לשמוע, אך גם על בלשים פרטיים ניתן לקבל המלצות. במקרים רבים, הבלש או חברת החקירות יציגו באתר שלהם חוות דעת של לקוחות איתם עבדו בעבר, דרכם תוכלו ללמוד על עבודות שביצעו ולהתרשם מהדעה הכנה של הלקוחות עליהם. בנוסף, במקרים רבים חיפוש קצר בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר יוכל לחשוף אתכם אל ביקורות חשובות על אותם בעלי מקצוע. מומלץ להקדיש מעט זמן לקריאת אותם חוות דעת, משום שהן יכולות להעניק לכם הצצה אמיתית לעבודתו של אותו בלש.

 

עדיין לא מצאתם בלש פרטי שעונה על הדרישות שלכם? צוות משרד החקירות ״אגוז פלוס״ יישמח לעמוד לרשותכם. כבר שנים ארוכות שצוות החברה מעניק ללקוחות רבים ברחבי ישראל שירותי חקירות ובילוש מדויקים שמעניקים להם הצצה אל האמת שחיפשו במשך זמן רב. המשרד שם בראש מעיינו את השמירה על פרטיות הלקוחות, לצד ביצוע העבודות בשקיפות מלאה ועבודה חסרת מעצורים עד ההגעה אל האמת. במידה ותרצו לשמוע עוד או לקבוע פגישת ייעוץ, ניתן ליצור קשר עם משרד החקירות בטלפון שזמין עבורכם בכל שעות היממה: 050-5577111.

כתבות ומאמרים

דילוג לתוכן