logo-final

חוקר פרטי גירושין

השאירו פרטים לקבת שיחת ייעוץ ללא עלות

חוקר פרטי גירושין

תפקידו של חוקר פרטי בגירושין

לא פעם, בתחילתם ובמהלכם של הליכי גירושין ישנם חילוקי דעות ואף משבר אמון בין שני הצדדים. במצבים אלו, עשויים להידרש שירותיו של חוקר פרטי, בפרט בכל הקשור לבדיקת המשאבים הפיננסיים העומדים לרשות בני הזוג, ומניעת הסתרתם בדרכים שונות. ואולם, תפקידו של חוקר פרטי בגירושין עשוי להתחיל עוד לפני ההחלטה להתגרש ותחילת ההליכים, כפי שנסביר להלן.

החקירה הכלכלית בהליכי גירושין

החוק בישראל קובע כי כל רכוש שצברו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים, יחולק ביניהם בצורה שווה. הדברים אמורים לגבי נכסי נדל"ן, רכבים, חשבונות בנק, זכויות סוציאליות, חסכונות, קרנות פנסיה וגמל ועוד. אכן, סוגיית הרכוש היא אחת החשובות ומאבני המחלוקות המרכזיות בהליכי גירושין, כאשר מטבע הדברים כל צד מעוניין להגדיל את חלקו. לעיתים קרובות, נוצרים מצבים בהם אחד הצדדים, ובעיקר הבית שלרוב מעורה יותר בענייני הכסף והרכוש, מנסה להסתיר חלק מהרכוש באמצעים שונים, החל מרישום נכסים על שמות של אחרים ועד לפתיחת חברות קש וחשבונות בחו"ל. כתוצאה מכך, כאשר מגיעים לשלב חלוקת הרכוש, בין אם בהסכם גירושין או בבית המשפט, החלוקה היא שוויונית לכאורה אך למעשה אינה צודקת והוגנת.

כאשר מתעורר החשד והחשש למצב שכזה אצל אחד הצדדים ו/או אצל עורך דינם, מוזמנים שירותי חוקר פרטי לגירושין המבצע בדיקה כלכלית מקיפה. בדיקה זו בוחנת את כל המשאבים הפיננסיים העומדים לרשות בן הזוג השני, ובני הזוג בכלל, לרבות הכנסות מעבודה, חשבונות בנק וחסכונות, נכסים וכיוצא בזאת – לרבות כאלו שנעשו ניסיונות להעלימם. איתור נכסים וכספים כאלו מצריך בקיאות מעמיקה בעולם הפיננסי ומערכותיו, גישה למאגרי ידע, ויכולת להתחקות אחר עקבות שאדם מן השורה כלל אינו מבחין בהם. בסופו של דבר, גילוי נכסים מוסתרים יכול להביא להגדלה משמעותית בחלקו של הלקוח, ואף לפעול לרעתו של הצד השני בדיונים בבית המשפט.

חקירות עוד בטרם הגירושין

אחת הסוגיות השכיחות שמניעות הליכי גירושין היא חוסר נאמנות לבן הזוג. לכן, לעיתים עם תחילתם של הליכי גירושין פונה הלקוח אל חוקר פרטי על מנת שיבצע חקירה אישית ומעקב אחר הצד השני, שמטרתה לאושש את החשד לקיום רומן מחוץ לנישואין – הנמשך ביתר שאת בימים אלו של פרידה. לא פעם, חקירות שאלו מתחילות עוד בטרם התגבשה ההחלטה על גירושין, כאשר בן הזוג חושד בשני באי נאמנות, ומעוניין לאשש או להפריך את חשדותיו.

חשוב לדעת כי הוכחת אי נאמנות בהליכי גירושין יכולה להיות משמעותית מאוד, בעיקר אם התיק נידון בבית דין רבני. ערכאה זו יכולה לקבוע, למשל, כי הגבר אינו צריך לשלם מזונות אישה למי שבגדה בו. כמו כן, הוא יכול להכריח את בן הזוג הבוגד במתן גט, אף אם אינו מעוניין להתגרש ורוצה בשלום בית. היו גם מקרים בהם בית הדין הרבני הקטין את חלקה של האישה ברכוש המשותף שמתחלק בין השניים, עקב בגידה. כמובן שאת הממצאים והראיות בדבר הבגידה יש צורך להשיג בצורה חוקית, ולהציג באופן המקובל על ידי הערכאה השיפוטית/הדתית הדנה בתיק. הדבר מצריך מיומנות גבוהה במעקבים תוך שימוש בכלים מתקדמים.

לחברת אגוז פלוס ניסיון רב בחקירות אישיות ומעקבים. המעוניינים במידע נוסף אודות שירותי חוקר פרטי גירושין ובקבלת ייעוץ בנושא, מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 050-5577111.

כתבות ומאמרים

מחפשים חוקר פרטי?

אגוז פלוס כאן לשירותך.
קבלו הצעת המחיר הטובה ביותר מחוקר פרטי מנוסה בתחום!

דילוג לתוכן